Jestem mamy i taty – w końcu…kampania Rzecznika Praw Dziecka

 

W marcu 2014 ruszyrzpdzła kampania społeczna Rzecznika Praw Dziecka „Jestem mamy i taty”, która ma za zadanie zwrócić uwagę społeczeństwa na problem wikłania dziecka w sprawy rozwodowe rodziców oraz stawiania go w sytuacji konfliktu lojalnościowego wobec nich. Przypomina także, że każde dziecko ma prawo do kontaktów z obojgiem rodziców a każdy rodzic oprócz prawa do widzeń z dzieckiem ma również obowiązek o tym pamiętać.

Niestety… zbyt często trzeba rodzicom o tym przypominać, że są rodzicami…

Psychoterapia dzieci, rozwód, Legnica psycholog mgr Joanna Kozieł

Przyszłość dziecka, a w szczególności jego stabilność emocjonalna zależy w dużej mierze od tego, czy rodzice potrafią dojść do porozumienia w trakcie rozwodu i tuż po tym zdarzeniu:

– Dorośli mają prawo do rozstania, ale powinni pamiętać, że nic nie zwalnia ich z bycia odpowiedzialnym rodzicem. Niezależnie od tego, co się między nimi wydarzy, dla swoich dzieci zawsze pozostaną mamą i tatą. Dziecko to człowiek, tylko że mały, ma swoje prawa a jednym z nich jest właśnie prawo do kontaktów z obojgiem rodziców i to prawo winno być bezwzględnie przestrzegane, bo jest gwarantem prawidłowego rozwoju emocjonalnego dziecka – dodał Rzecznik.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=GbFZhjt1g_w

https://www.facebook.com/pages/Psycholog-Legnica-mgr-Joanna-Kozie%C5%82/412144672226814

O admin

psycholog psychologiczna terapia mediator rodzinny w Legnicy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Psycholog Legnica i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.